.

טיפול בראי הרפואה הפונקציונאלית הטבעית

במה ניתן לטפל במסגרת הרפואה הפונקציונאלית הטבעית?

בכל מקרה קליני או מניעתי, הטיפול הוא לעולם לא בסימפטומים של "המחלה הכרונית" אלא בסיבות והגורמים למחלה או לסימפטומים. כל עוד ניתן לזהות ולעצור את הסיבות והגורמים המשחקים תפקיד בהתפתחות החולי, וכן להחזיר אחורנית את השפעותיהם על התאים והרקמות, ניתן יהייה לבצע צעדים חיוביים וחיוניים אשר ישפרו את הבריאות ויאפשרו החלמה או שיפור במצב הקליני, או לפחות לעצור את התהליך הפתולוגי ולמנוע את החמרתו. הצלחת הטיפול תלויה בגורמים רבים, ביניהם: דבקות בהנחיות ובהמלצות של ד"ר תל-אורן והצוות של הרפואה הפונקציונאלית הטבעית בישראל, הימצאות גורמים תזונתיים וסביבתיים שונים אליהם נחשף המטופל בידיעתו או שלא בידיעתו, היסטוריה רפואית, גורמים גנטיים שלעיתים אינם ניתנים לשליטה (אך ניתן לרוב להקטין את השפעתם), מצבו הרפואי הכללי של המטופל ורמת החולי שלו.
 

מה פגישות/שיחות הייעוץ כוללות?

המלצות והנחיות בנושאי התזונה, טיהור רעלים, תוספי תזונה קליניים, והדרכה לאורח חיים בריא; המלצות למילוי שאלונים מקיפים התומכים באבחון; והמלצות לביצוע בדיקות פונקציונליות המאתרות סטיות משמעותיות מהבריאות האופטימלית ומאפשרות אבחונים וטיפולים יותר מדויקים. לעיתים, המטופל יופנה לאבחון או התערבות רפואית ע''י רופאים אחרים. המלצותיו של ד"ר תל-אורן אינם מהוות טיפול רפואי אַלוֹפָּתִי – הכולל תרופות כימיות רעילות, ניתוחים, הקרנות, והתמקדות בדיכוי סימפטומים – במחלות ומצבים רפואיים ספציפיים.

ניתן לקבוע ייעוצים עם ד"ר עדיאל תל-אורן או עם המטפלים המוסמכים לטיפול ברפואה פונקציונאלית טבעית.
 

ייעוצים קליניים עם ד"ר עדיאל תל-אורן:

ד"ר תל-אורן הינו רופא כללי (MD - חונך באירופה ובארה"ב), ד"ר לכירופרקטיקה (ארה"ב), ותזונאי קליני (רישיון בארה''ב), המעניק בארץ ייעוץ תזונתי קליני פונקציונאלי טבעי (מהי רפואה פונקציונאלית טבעית?). מטרת הייעוץ ו/או הטיפול היא לשפר את המצב התזונתי, האיזון החיסוני והבריאות הכללית של המטופל, בין היתר ע"י הימנעות מהחשיפה למחוללי מחלות ספציפיים,על מנת לסייע לגוף לשפר את יכולת ההתגוננות והריפוי העצמי הטמונה בכל אדם.

ד"ר תל-אורן מעביר 250-275 הרצאות בשנה, מסיר שומות ונגעי עור בשיטה ייחודית, לא-ניתוחית ולא-פולשנית ברחבי ארה''ב ובישראל, כותב ספרים ומאמרים, מבצע מחקרים, מדריך טראקים הומאניטריים לנפאל ומחנות ליקוט בארה''ב, יוזם ומפתח פרוייקטים לבריאות ואקולוגיה, ומעורב רבות בארגונים ללא מטרת רווח שהקים (כמו מרפ"י - המרכז לרפואה פונקציונאלית בישראל, ואקדמית אוורסט בנפאל – רשת בתי–ספר ושמרטפיות המחנכת ומגוננת על ילדי העניים והיתומים בכפרים נידחים בהם הסיכון לסחר והתעללות בילדים גבוה במיוחד). חלק קטן מזמנו מוקדש לייעוצים קליניים עם מטופלים ממקומות שונים בעולם (לרוב בטלפון/בסקייפ). כאשר שוקלים את האפשרות של טיפול בגישת הרפואה הפונקציונאלית הטבעית אותה עזר לפתח, יש לקחת לתשומת הלב שהוא לא תמיד זמין מיידית (אך הצוות עושה כל מאמץ להגיב בזמן נאות ולהפנות אליו שאלות מהמטופלים).

ד"ר תל-אורן נמצא בארה"ב רוב השנה ומגיע לארץ כ-3 פעמים בשנה לביקור של מספר שבועות – על מנת לתת הרצאות, להעביר סדנאות להסמכה לרפואה פונקציואלית, לקדם פרוייקטים הקשורים לבריאות, להסרת נגעי עור ולפגישות ייעוץ קליניות. כאשר ד"ר תל-אורן נמצא בארץ, באם הלו"ז שלו מאפשר זאת, ניתן לקבוע תור לפגישות ייעוץ (פנים אל פנים) בנווה מונוסון (במרכז - ליד יהוד)בלבד. אם הלו''ז שלו בארץ מלא (זהו המצב עפ"י רוב) – מומלץ לקבוע תור אצל המטפלים המוסמכים שלו או לקבוע שיחת ייעוץ בטלפון/סקייפ. מכיוון שד"ר תל-אורן מרבה בנסיעותיו, פציינטים רבים בוחרים באפשרות של ייעוץ קליני באמצעות הטלפון/סקייפ או בייעוץ ע"י המטפלים המוסמכים שלו בארץ.

 

ייעוצים עם מטפלים מוסמכים:

 

תמי קלייטמן

תמי קלייטמן היא תלמידה ותיקה של ד"ר תל-אורן, שמטפל ומדריך מטפלים על פי הרפואה הפונקציונאלית (המבוססת מאד בארה’’ב כגישה המתקדמת ביותר ברפואה) בשילוב עם עקרונות הטבע. יש לה נסיון רב בטיפול בקליניקה לרפואה סינית אותה היא מנהלת. תמי מיישמת בעבודתה עם המטופלים את עקרונות הטיפול הפונקציונאלי–הטבעי אותם למדה מד"ר תל-אורן, החל בשיטות האבחון וכלה בשיטות הטיפול. המטופלים מתבקשים למלא שאלוני בריאות מגוונים שהוכנו ע''י מרפ’’י  ועוברים בדיקות מיוחדות לפי מצבם, מטעם המעבדה שמשרתת את מטופלי מרפ''י. לאחר ניתוח מדוקדק של כל הממצאים, תמי ממליצה על התזונה, התוספים והשינויים המומלצים לכל מטופל במעבר לתזונה טבעית ואימוץ אורח חיים בריא, כשהיא מסתמכת על הידע שרחשה אצל ד''ר תל–אורן. בעת הצורך היא פונה לד"ר תל-אורן לקבלת ייעוץ וגיבוי נוספים. תמי עדיין לא סיימה אתתהליך ההסמכה מטעם מרפ''י, אותו היא תסיים בקרוב, אבל ד''ר תל–אורן מרוצה מאד מהכישורים והיכולות שהפגינה עד כה!

ועל פי המלצתו של ד"ר תל-אורן, החלטנו לצרף את תמי לצוות המטפלים של מרפ"י. היא תבצע ייעוצים בגיבוי מלא של ד"ר תל-אורן ותמליץ על עריכת בדיקות, על שינויים תזונתיים ועל נטילת התוספים הדרושים למקסום פוטנציאל ההבראה של המטופלים.

 

להלן הליך קביעת ייעוץ לטיפול בראי הרפואה הפונקציונאלית הטבעית

(עם ד"ר תל-אורן או עם המטפלים המוסמכים):

1. מילוי שני טפסים ראשוניים:


* טופס קבלה לייעוץ קליני וטופס פרטי בריאות.
* לא ניתן לקבוע ייעוץ עד לקבלת שני הטפסים מלאים וחתומים באימייל (israel.clinic@ecopolitan.com) או בפקס (077-4702224).

* אם מדובר בילדים קטנים/קשישים - יש למלא את השאלות הרלוונטיות בלבד ולדלג על שאר השאלות.

* אם מדובר במספר מטופלים במשפחה - יש למלא את שני הטפסים בנפרד עבור כל מטופל.
לקבלת הטפסים יש לפנות ל -israel.clinic@ecopolitan.com או ל- 09-8855240.
 

2. ממצאים רפואיים נוספים:


* אם ישנם דו"חות מרפאה, תוצאות בדיקות, וממצאים רלוונטיים אחרים - בבקשה לשלוח לדוא"ל (israel.clinic@ecopolitan.com) או לפקס (077-4702224).

* ניתן לשלוח בדיקות מעבדה/ממצאים רפואיים מהשנה האחרונה הקשורים למצב הרפואי הנוכחי.

* לשולחים באמצעות הפקס: נא לכתוב על המסמכים הרפואיים את שמכם המלא, ולדאוג שהמסמכים ברורים וקריאים. יש לוודא הגעתם טלפונית (09-8855240) או בדוא"ל (israel.clinic@ecopolitan.com).

* לשולחים באמצעות הדוא"ל: ניתן לשלוח קבצים בפורמטים הבאים בלבד: PDF, DOC, XLS, JPG, PNG, TIF, ZIP, RAR. 

* אין צורך לבצע בדיקות מסויימות לפני הייעוץ - בשיחה הראשונה ד"ר תל-אורן ימליץ על הבדיקות שכדאי לבצע על מנת להשלים את תהליך האבחון והטיפול.

* אין לא לשלוח חומר רפואי ישירות לרופא/מטפל, בשום שלב של הטיפול, אלא רק לדוא"ל (israel.clinic@ecopolitan.com) או לפקס (077-4702224).

* את כל החומר הרפואי הרלוונטי לכל שיחת ייעוץ יש לשלוח עד 48 שעות לפני השיחה.
 

3. תיאום הייעוץ:


* לאחר שליחת המסמכים הנ''ל, על המטופל ליצור קשר באמייל או בטלפון עם הצוות של המרפאה, לתיאום הייעוץ. אין אפשרות לקבוע פגישת ייעוץ לפני קבלת שני הטפסים מלאים וחתומים.

* ניתן לקבוע שיחות ייעוץ באורך של 15, 30, 45 או 60 דקות (לפי הפירוט בהמשך). שיחות ייעוץ באורך 5-10 דקות נועדו למטופלים קיימים לצורך מעקב קצר.

* הרופא/מטפל לא עובר על החומר הרפואי לפני השיחה, אלא במהלכה בלבד.

* יש לקחת בחשבון שעל פי רוב המטופל יצטרך שיחות ייעוץ נוספות בהמשך, בהתאם למורכבות הטיפול.
 

איך קובעים כמה זמן צריך?15 דקות: 

- שיחה טלפונית בלבד! (גם בעת השהות בארץ).
- שיחת ייעוץ ראשונה להיכרות ולהמלצות ראשוניות.
- שיחת מעקב קצר של פציינט קיים.
- הבהרה של שאלות קצרות.
- מצבים קליניים פשוטים.
- מצבים דחופים.


30 דקות: 

- שיחת ייעוץ ראשונה להיכרות במקרים מורכבים ו/או עם שאלות רבות (מטופל שלוקח מעל 2 תרופות במרשם למשל)
- למעבר על היסטוריה רפואית ותמונה קלינית פשוטה.
- לעיון בתוצאות של בדיקות מעבדה פשוטות.
- למעבר על התוצאות והמלצות של בדיקת מעבדה פונקציונאלית אחת בלבד / שאלון אחד.

45 דקות: 

- למעבר על היסטוריה רפואית דיי מורכבת (מטופל שלוקח מעל 2 תרופות במרשם למשל).
- למענה על מס' רב של שאלות.
- למענה על מס' קטן של שאלות ולמעבר על התוצאות והמלצות של בדיקת מעבדה פונקציונאלית / שאלונים.

60 דקות: 

- לביקורת ולמעבר על היסטוריה רפואית נרחבת ומורכבת.
- לקבלת תמונת רפואית מלאה מבדיקות רבות ושאלונים (ייתכן ש-60 דקות לא יספיקו באם כמות החומר גדולה).


נא לשים לב! בעת קביעת הייעוץ יש לקחת בחשבון את הזמן שהרופא/המטפל עובר על החומר, מסכם נקודות חשובות וכותב המלצות להמשך טיפול כחלק מהזמן המוקצב לייעוץ. אנא התחשב/י גם בפציינטים שאחריך ובזמנו המוקצב של הרופא/המטפל - אין לחרוג מהזמן שנקבע לך מראש. אם אינך בטוח/ה - קבע/י מראש משך זמן ארוך יותר! לא ניתן להאריך את הייעוץ במהלכו. במידה והזמן במהלך הייעוץ בכל זאת לא הספיק, ניתן לקבוע בהמשך שיחות ייעוץ נוספות בהתאם ללו"ז של הרופא/המטפל.


4. עלויות ותנאי תשלום:


* תעריפים לייעוץ אצל ד"ר תל-אורן:
עד 5 דקות - 95 ש"ח.
עד 10 דקות - 185 ש"ח.
עד 15 דקות – כלומר, בין 5 דקות ל-15 דקות – 275 ש"ח.
עד 30 דקות – כלומר, בין 16 דקות ל-30 דקות – 475 ש"ח.
עד 45 דקות – כלומר, בין 31 דקות ל-45 דקות – 675 ש"ח.
עד 60 דקות – כלומר, בין 46 דקות ל-60 דקות – 875 ש"ח.


שיחות ייעוץ טלפונית/בסקייפ עם ד"ר תל-אורן: 

* לפני כל שיחה נזדקק לפרטי כרטיס אשראי בינלאומי. הכרטיס יחוייב לאחר תום השיחה על ידי מרפאתנו בארה"ב – MDCA – לפי התעריפים הנ"ל ולפי השער היציג. ניתן לקבוע שיחות יעוץ טלפוניות גם כשד"ר תל-אורן נמצא בארץ.

* לשיחות ייעוץ טלפוניות: המחירים הנקובים לעיל כוללים מע"מ (אין צורך במע''מ כאשר ד"ר תל-אורן נמצא בחו''ל). מטופלים שישלמו באמצעות כרטיס אשראי ישראלי (לא בינ"ל) יחוייבו בתוספת מע"מ.


פגישות ייעוץ בארץ (פנים-אל-פנים) עם ד"ר תל-אורן: 

* ניתן לשלם במזומן, שיק או כרטיס אשראי. חשבונית מס תימסר במקום. במהלך פגישות ייעוץ בארץ (פנים-אל-פנים) יש לקזז כ-5 דקות מזמן השיחה לצורכי התנהלות אדמיניסטרטיבית.

* לפגישות פנים-אל-פנים: המחירים הנקובים לעיל לא כוללים מע"מ – פגישות ייעוץ פנים מול פנים בארץ מצריכות תוספת מע"מ.

* הערה: המחיר לישראלים הינו אחרי הנחה של 30% ביחס לתעריף בארה"ב.


* תעריפים לייעוץ אצל תמי קלייטמן:

עד 15 דקות – כלומר, בין 5 דקות ל-15 דקות – 150 ש"ח.
עד 30 דקות – כלומר, בין 16 דקות ל-30 דקות – 275 ש"ח.
עד 45 דקות – כלומר, בין 31 דקות ל-45 דקות – 400 ש"ח.
עד 60 דקות – כלומר, בין 46 דקות ל-60 דקות – 500 ש"ח.

המחירים לייעוץ אצל תמי קלייטמן כוללים מע"מ.


5. שיחות הייעוץ:


* חשוב לקרוא את המאמר בנושא "עשרת המזונות" על מנת לחסוך זמן יקר בשיחת הייעוץ הראשונה. לקבלת המאמר יש לפנות ל- israel.clinic@ecopolitan.com.


שיחות ייעוץ בטלפון:

* ביום ובשעה שנקבעו (בזמן המדויק!), על הפציינט להתקשר לרופא/מטפל, באמצעות הטלפון (המספר יימסר במעמד קביעת הייעוץ) או באמצעות הסקייפ.

* אין להתקשר לרופא/מטפל בכל זמן אחר ללא תיאום מראש.
פגישות ייעוץ פרונטאליות:
*  על הפציינט להגיע למקום הפגישה כרבע שעה לפני זמן הפגישה שנקבע.

6. המלצות לאחר השיחה:

* מס' ימים לאחר השיחה יישלח בדוא"ל דף מפורט ומסודר בעברית עם סיכום הייעוץ, ההמלצות והסברים כיצד להשיג/לקנות/למצוא/ליישם המלצות אלו. 

* יש לעיין ברשימת המשאבים לפציינט, למידע היכן ניתן להשיג את השירותים והמוצרים המומלצים ע"י הרופא/המטפל.

הערות חשובות אחרות:

* שעות הפעילות של המשרד ומענה טלפוני: ימים א'-ה' בין השעות 8:30-14:30. בימי ו', ערבי חג, שבתות וחגים - אין מענה. יש להתקשר בשעות הפעילות. במידה ואין מענה ניתן להשאיר הודעה במענה הקולי (09-8855240) או עדיף - לשלוח דוא"ל ל -israel.clinic@ecopolitan.com.

* במקרים רפואיים דחופים בלבד: ניתן לנסות להתקשר טלפונית (09-8855240) גם מחוץ לשעות הפעילות, אך עדיף לכתוב דוא"ל ובכותרת שלו לכתוב "דחוף!" או "URGENT". במידה והמקרה הרפואי דחוף ביותר ואינכם מקבלים מענה מיידי ניתן לפנות לאסיסטנטית בארה"ב:clinic@ecopolitan.com או בטלפונים: 03-3746160 (בעלות שיחה מקומית, שלוחה 1), או בטלפון שלה בארה"ב: 1-612-870-2974.

* במקרי חירום חס וחלילה יש להזמין אמבולנס או לגשת בדחיפות למיון בביה"ח הקרוב. 

* הודעות בתא הקולי: יש להשאיר הודעה ברורה עם שם מלא, טלפון ומהות הפנייה.


לשאלות נוספות וקביעת ייעוצים ניתן לפנות בדוא"ל:israel.clinic@ecopolitan.com או בטלפון 09-8855240או 058-5885524 (אם אין מענה ניתן להשאיר הודעה במענה הקולי).


 
We care about your thoughts!