.

האבחון הקליני והטיפול בבעיות של חילוף חומרים

מה השתן והדם מספרים על מעגל האנרגיה בגוף, הורמונים, דלקתיות, בעיות במשקל, רעילות; והכימיה של התזונה והפיזיולוגיה? מהם האלמנטים החשובים ביותר לבריאותנו? מדוע טוב שהשתן תמיד חומצי?
בסדנה מעמיקה זו ירחיב ד"ר תל-אורן על האבחון הקליני והטיפול בבעיות של חילוף חומרים. נחקור ונבין מה השתן והדם מספרים על ההורמונים, דלקתיות, בעיות במשקל, רעילות ומעגל האנרגיה בגופנו. בואו ללמוד על הכימיה של התזונה והפיזיולוגיה ומהם האלמנטים החשובים ביותר לבריאותנו.
הסדנה תספק ביסוס מדעי לבריאות ההוליסטית על-פי עקרונות התזונה הטבעית והרפואה הפונקציונאלית.

המונח חילוף חומרים מתייחס לסך כל הפעילויות הכימיות בגוף, כולל ייצור אנרגיה ע"י חמצון חומרים אורגניים (פחמימות, שומנים וחלבונים); הפרת מאזן האנרגיה ע"י גורמים שונים (מה שמביא לעודף או תת משקל); עיבוד רעלים וכימיקלים אחרים והשפעתם על תפקוד האיברים והרקמות, והצטברות חומרים מזיקים; מעבר כימיקלים בין מערכת העיכול, מחזור הדם, התאים והלימפה, המצב התזונתי (ויטמינים, מינרלים, יסודות קורט, פיטונוטריאנטים וקו-פקטורים שונים מהמזון, ספיגה ועיבוד של נוטריאנטים אלה והשימוש בהם); יצירת חומרי פסולת וחומצות (חומציות) כתוצאה מחימצון אבות המזון; ויכולת ההפרשה של תוצרי פסולת שונים או חומרי לוואי אחרים שנוצרו בשל תהליכים פיזיולוגיים שהתרחשו במלואם או למחצה. כמו כן, חילוף החומרים מתייחס למהירות החימצון בהתאם להשפעות תזונתיות, הורמונאליות, סביבתיות ורגשיות.

נכיר את הכימיה של המזון, ההתרחשויות בגופנו כאשר אנו אוכלים כימיקלים שאינם תואמים את הפיזיולוגיה שלנו, והשפעת נוטריאנטים חיוניים על הביולוגיה האנושית, כולל הסוגיה של הצורך בתוספי תזונה – מול אכילה בריאה. נשווה בין תזונה המבוססת על ריכוז הנוטריאנטיים לקלוריה – כנגד תזונת נוטריאנטים נחוצים.
 
בסדנה זו נכיר באופן מדעי מספר רב של סטיות מהפיזיולוגיה האופטימלית שלנו; פגיעות רבות בחילוף החומרים ניתנות לאיתור בבדיקות מעבדה חדישות הזמינות בארץ. בבדיקת שתן אחת ניתן לבדוק מעל 70 פרמטרים המעידים על איכות חילוף החומרים, כולל חוסר תזונתי, חמצון עודף של שומנים או חלבונים, אובדן תפקוד במערכות יוצרות האנרגיה, נטל הרעלים שבכבד ובאיברים אחרים, הצטברות חומרים הגורמים להסתיידות ולזקנה בטרם עת, רמת הרעלים החיידקיים והפטריתיים שנספגו ממערכת העיכול, מצב המוליכים העצביים והורמוני הסטרס בגוף ועוד. 
 
נבחן בדיקות דם שגרתיות ומתקדמות ואת משמעותן האמיתית לבריאותכם (מעבר לערכי מעבדה מיושנים), כולל תפקוד בלוטות והורמוני התריס, יותרת הכליה, הומוציסטאין, חלבון הדלקתיות, הורמון הצעירות DHEA, ויטמין די, אלמנטים חיסוניים–דלקתיים, נוגדנים ועוד.
תמלול סדנת האבחון הקליני והטיפול בבעיות של חילוף חומרים

תמלול סדנת האבחון הקליני והטיפול בבעיות של חילוף חומרים

... כל הקרינה הזאת שאני עומד להיפגע ממנה. אז אני מתרחק... קודם כול, תודה שבאתם למרות האזעקות וה"צבעים האדומים". דווקא זה מקום בטוח פה, אני חושב, יותר מרוב המקומות. בכל מקרה, גם אחרי תקופה קשה של שבוע-שבועיים שבדרך כלל מצבים מהסוג שעכשיו קיימים עוברים להם, אנחנו חוזרים לשגרה היומיומית...

שאלות ותשובות מסדנת חילוף חומרים

שאלות ותשובות מסדנת חילוף חומרים

ש: שאלה ראשונה – אמלגם.  ת: מאוד כדאי להיפטר ממנו, כי אתה נחשף לכספית, לאדי כספית כל נשימה שאתה נושם, כל לעיסה שאתה לועס, כל פעם עם מסטיק, מים חמים, צחצוח שיניים, לעיסת אוכל מעלה בעשרות מונים את כמות הכספית שאתה סופג גם דרך מערכת העיכול וגם דרך הנשימה. בסדנה שעשיתי על מתכות רעילות ורפואת... 
We care about your thoughts!