.

נפש בריאה במוח בריא

מצבי רוח, דיכאונות, חרדות, כעסים, התמכרויות, נדודי שינה, ומתחים נפשיים בחברה המערבית - הסיבות, אבחון הגורמים והפתרונות על-פי הרפואה הפונקציונאלית הטבעית.


מה מיוחד בסדנה?

בסדנה נגשר בין מצבים נפשיים, כמו מצבי רוח, דיכאונות, חרדות, כעסים, התמכרויות, נדודי שינה, מתחים נפשיים ודפיקות לב (פלפיטציה), מאניה, סכיזופרניה, פאניקה, פוביה, OCD, ומצבים נפשיים אחרים בחברה המערבית לבין האלמנטים הביולוגיים שגורמים להם או תורמים להתפתחותם.
זוהי הסדנה הראשונה המתריסה כנגד הגישות הרווחות של הפסיכיאטריה והפסיכולוגיה, על פיהן המקור היחידי הראוי להתייחסות ולטיפול במצבים נפשיים הוא הנפש עצמה ולא הגוף הפיזי. בסדנה זו נראה שאסור להפריד בין בריאות הנפש לבריאות הפיזיולוגית של הגוף והמוח.
המידע שתקבלו בסדנה יוכיח את הצורך בשמירה על הגוף והמוח ושיפור בריאותם כאלמנט הכרחי לכל טיפול נפשי. למשתתפים יינתנו כלים לשימוש אישי וכן כלים מקצועיים למטפלים.


מה נלמד בסדנה?

הגדרות על-פי הרפואה הפונקציונאלית הטבעית: 

הרצף בין מצבי רוח נסיבתיים, הפרעות מצבי רוח כרוניות, הפרעות נפשיות קלות, נוירוזות, ופסיכוזות: הספקטרום הפסיכולוגי, החל מבריאות שלמה, דרך בעיות קלות וחולפות ועד להפרעות חמורות (בניגוד לגישה המקובלת על רוב הפסיכולוגים והפסיכיאטרים כיום).

מהם הגורמים התזונתיים, הסביבתיים והרגשיים להפרעות מצב רוח, הפרעות התנהגותיות, התמכרויות והפרעות שינה, כולל:

 • ייצור וחילוף חומרים של נוירוטרנסמיטרים (מוליכים עצביים)  
 • סטרס רגשי וחברתי
 • טראומה ומצוקה פוסט-טראומטית (PTSD)
 • נטל רעלים בכבד המשפיע על סילוק הנוירוטרנסמיטרים
 • הפעלת קולטנים במוח (כגון NMDA)
 • השפעות של בריאות מערכת העיכול, דלקתיות וספיגה לקויה – על המוח
 • הקשר עם נוטריאנטים, כגון ויטמין B12 וחומצה פולית המפצה על המחסור בו, ויטמין D    מגנזיום, B קומפלקס, ליתיום, גופרית, גלוטתיון, ועוד 
 • דלקתיות במוח (אוטו-אימוניות, טראומה, זיהומים, רעלים, רדיקלים חופשיים, עיכול  מושלם של חלבונים (פרוטיאומורפינים) ממוצרי חלב, חיטה, סויה, בשר, עוף ועוד. 
 • השפעת אלרגיות למזון על המוח
 • השפעת מתכות כבדות, כמו כספית – על דיכאון ומצבי רוח אחרים
 • הפלרה (פלואורידציה) ורעלים המשמשים בחקלאות
 • סולפציה, מתילציה, והומוציסטאין
 • השפעת הגנטיקה על אורך החיים של הורמונים, על ייצור סרוטונין, על גלוטתיון, 
 • ועל טיהור המוח מרעלים
 • פסיכוזה שנגרמה על-ידי סמים או תרופות - Drug-Induced Psychosis ועוד.
 

אבחון של הגורמים על-ידי שימוש בהיסטוריה רפואית, תוצאות מעבדה ושאלונים:

איסוף היסטוריה רפואית וכרונולוגית.
שאלונים נוירו-התנהגותיים, שאלוני סטרס ושאלונים הקשורים ברמת הרעילות ברקמות ויכולת הגוף להתמודד עם חשיפה סביבתית.
בדיקות מעבדה רלוונטיות: בדיקת חומצות אורגניות (OAT), פנל הצואה FDH, בדיקות גנומיות, בדיקות למתכות כבדות, בדיקת שיער, הורמונים/מוליכים עצביים, רגישויות מזון/אלרגיות, פרוטאומורפינים, ועוד.
 

גישות טיפוליות מבוססות-מדעית בהתאם לגורמים המאובחנים:

שינויים בדיאטה, טיפול בדלקתיות המוח, טיהור רעלים מטבולי, תוספי תזונה ספציפיים כולל הגישה האורתומולקולרית, ניקוי מתכות כבדות מהרקמות ועצירת החשיפה תוך הפחתת סיכונים, טיפול ב-PTSD ובגורמים רגשיים אחרים.
שאלות ותשובות מסדנת נפש בריאה במוח בריא

שאלות ותשובות מסדנת נפש בריאה במוח בריא

שאלה: מה זה מונו-דיאט? תשובה: מונו-דיאט זו דיאטה שמתבססת על מזון אחד לכל ארוחה או מזון אחד כל ליום, כלומר רק לאכול אגסים בארוחה אחת, ארוחה שנייה – רק מלפפונים, ארוחה שלישית – רק בטטות או רק קישואים או רק ארטישוק ירושלמי וכדומה. עושים את זה לתקופה קצרים יחסית, של כמה שבועות מקסימום, כדי...

תמלול סדנת נפש בריאה במוח בריא

תמלול סדנת נפש בריאה במוח בריא

הרצאה - נפש בריאה בגוף בריא בוקר טוב. הגעתם לפה למרות השלג הכבד. מה זה אומר? או שאתם באמת רוצים בבריאות האופטימאלית או שאתם סובלים מדיכאון ומצבי רוח... [צוחק]. הנפש הוא דבר שקשה להגדירו; ולכן, יש מגוון רחב של בעיות, מגוון רחב של מחלות שקשה להגדירן כל עוד הן קשורות בנפש. אנחנו רוצים להגדירן בקלות...

רכישת סדנת נפש בריאה במוח בריא

רכישת סדנת נפש בריאה במוח בריא

הוידיאו מציג הרצאה באנגלית, ללא כתוביות ההרצאה בעברית כרגע לא זמינה בוידיאו אך ניתן לרכוש חוברת ותמלול בעברית 
We care about your thoughts!