.

פליאו-אנתרופולוגיה ותזונת האדם

מה באמת אכלו אבותינו?

סדנה ראשונה מסוגה ומרתקת על התפתחות המין האנושי. בואו לשמוע אז מה באמת אכלו אבותינו? וכיצד חיו? מהי אכילה ע"פ עקרונות הטבע? ואיך מפצים על ההתרחקות מהטבע? על כל השאלות האלה ועוד יענה ד"ר עדיאל תל-אורן בסדנה קצרה, מעניינת ומלאת היסטוריה זו.
בואו לקבל מענה לוויכוח הניצחי בין הטבעונים והאומניבורים – מי צודק ומדוע, וללמוד מהם האלמנטים החיוניים לבריאותנו היום לאור השינויים שקרו בטבע סביבנו בגלל החקלאות, התעשיה, המסחר והמודרניזציה.

כמעט כולנו לוקחים כמובן מאליו את סיפור "האדם הקדמון שהתפתח בסוואנה, חי במערות, והיה צייד-לקט". סיפור זה תומך כמובן באכילת בשר. בסדנה זו נבין באמת איך ובאיזו סביבה התפתח המין האנושי  וכיצד השפיעה הסביבה על הסתגלותו האנטומית, התזונתית, והחברתית.תובנה זו תיתן מענה לוויכוח הנצחי בין הטבעונים והאומניבורים – מי צודק ומדוע? 

נלמד לעומק מהם המאפיינים הייחודיים לבני האדם בהשוואה ליונקים אחרים באופן שיוכיח לנו חד משמעית באיזו סביבה התפתח האדם ולאיזה מזונות הוא הסתגל בטבע, במשך תקופה ארוכה. נלמד גם על מחקרים אנתרופולוגיים בהקשר לשרידי שלדים מאובנים, ונדע להבחין האם הם אכן היו אבותינו ונותני הדוגמה לתזונתנו האידיאלית.

ננתח בפירוט את הסביבה הטבעית בתקופות הניאוליטיות העכשוויות וההשלכות על מהי תזונה טבעית לאדם. לא נתמקד בהשוואות אנטומיות בין אוכלי צמחים לטורפים, מכיוון שבסוגייה זו דנו כבר רבות, אך נזכיר את הנושא בקצרה. כן נתמקד בהשפעת הבחירות התזונתיות שלנו על הנטיה לדלקות, ניוון המוח, מחלות כלי דם ולּב, סרטן, סוכרת, מחלות הורמונליות, אובדן תפקוד ומחלות מערכת החיסון.

נפריך תיאוריות מהספרות הפופולרית המתבססות על השימוש באש או על צרכי האנרגיה של מוחנו הגדול כהוכחה לתזונת האדם שטובה לבריאות נתייחס למכלול האלמנטים הסביבתיים התזונתיים החברתיים והרפואיים של החברה האנושית ממנה צמחנו נסכם מהם האלמנטים החיוניים לבריאותנו היום במיוחד לאור השינויים הקיצוניים שקרו בטבע שסביבנו בגלל החקלאות התעשייה המסחר והמודרניזציה.


 
We care about your thoughts!