.

נא להכיר - רפואה אישית

מאת ד"ר עדיאל תל-אורן

הימים בהם "מידה אחת התאימה לכל" חלפו ואינם. מי שנאבק במצב כרוני שאינו מגיב לטיפולים קונבנציונאליים, או שחווה תגובה שלילית למזון או תרופה, יודע כי גופו מתפקד ומגיב בצורה ייחודית (בין השאר, כתוצאה מהנטיות הגנטיות שלו).

הפרופילים של הבדיקות הגנטיות הפונקציונאליות בוחנים את אפשרויות התגובה של הנבדק לטיפולים מסויימים או לגורמים סביבתיים. בדיקות אלה עשויות לסייע לך ולמטפל שלך לעצב תכנית מניעה אישית בהתחשב בצרכים ובסיכונים הבריאותיים הייחודיים לך, שנים לפני שסימפטומים אלה עלולים להתפתח.

 

האם מצבים רפואיים כמו מחלות לב או בריחת סידן קיימים בהיסטוריה המשפחתית שלך?

כשמצבים רפואיים "נמצאים במשפחה", על פי רוב מדובר בגורם גנטי. הבדיקות עשויות לגלות את הנטיות הגנטיות שעלולות להוביל לבעיה פוטנציאלית, לדוגמא: רמות כולסטרול הרגישות יותר למזון שומני, נטייה לקרישת דם בתקופה ממושכת של חוסר פעילות, האופן שבו העצמות קולטות את מרכיבי המזון הנחוצים להן, לחץ דם המושפע מצריכת מלח, וכדומה. ברגע שהמידע קיים ניתן להרכיב תכנית טיפול ממוקדת, שתסייע למנוע מהסיכונים המשפחתיים להפוך למציאות.
 

האם אתה סובל ממחלה כרונית שאינה מגיבה לטיפול תרופתי?

באמצעות הבדיקות ניתן לחשוף נטיות גנטיות לרגישות יתר להשפעתם המזיקה של רעלים. כמו כן, ניתן לגלות את סיכוייך לתגובה חיובית לתרופות או למרכיבי מזון מסוימים. הכרת הנקודות הגנטיות "החזקות" או "החלשות" תאפשר תכנון ממוקד ואישי שיסייע לשפר את הבריאות ולהוסיף שנים איכותיות רבות לתוחלת החיים.
 

מידע אישי ופרטיות

המעבדה מתחייבת לסודיות רפואית לגבי כל תיק רפואי. תוצאות הבדיקות הגנטית מוגנות ע"י סיסמא הנגישה אך ורק למטפל. כל תיק רפואי, אלקטרוני או ידני, כולל הזמנות לבדיקות, תוצאות הבדיקות, וטיפולי בריאות קשורים, מוגנים ע"י מדיניות קפדנית של פרטיות.
 

בדיקות נוספות

קיימות בדיקות מעבדה פונקציונליות נוספות לניטור היעילות של התוכנית הטיפולית האישית שלך ולבדיקת השפעתה החיובית עליך, בהתחשב ובהסתמך על הסיכונים הגנטיים, והן מאפשרות למטפל לאמוד את תגובת הגוף לטיפול. זוהי דרך חשובה להבטיח שגורמים סביבתיים ופנימיים כגון הורמונים ומרכיבי מזון - נמצאים באיזון אופטימאלי לצורך הפחתת סיכונים בריאותיים מולדים.

 

מידע נוסף 

הרצאה בנושא טיהור רעלים בראי הרפואה הפונקציונאלית והרצאה נוספת בנושא ניקוי רעלים
מידע בנושא רפואה פונקציונאלית.
מידע בנושא גנטיקה ובדיקות גנטיות
  
We care about your thoughts!