.

רפואת שיניים ללא כספית ואמלגם

מאת: ד"ר עדיאל תל-אורן (2002)

עיקרה של רפואת השיניים הביולוגית - בהימנעות משימוש במתכות כבדות ובחומרים רעילים. בארה"ב כיום, הביקוש לרופאי השיניים הביולוגים הוא עצום. העומס על רופאים ותיקים כמו גם על מוסמכים טריים הוא רב כל כך, עד כי התור נקבע לחצי שנה קדימה.

 

קורס המסמיך לעסוק ברפואת שיניים ביולוגית מטעם ה- IAOMT ניתן בארה"ב במתכונת של 4 ימי לימוד מלאים, על מנת לאפשר למשתתפים להעדר מינימום זמן מהקליניקה בעת ההכשרה. השינויים הנדרשים בקליניקה הם פשוטים. אל תהססו להיות חלוצים במה שכבש את ארה"ב בסערה...

במדינות רבות בארה"ב התנהלו מאבקים משפטיים נגד מועצות של רופאי השיניים לגבי העלמת מידע על הסכנות הטמונות בשימוש בחומרים דנטאליים ונגד השימוש באמלגם וכן הועלו הצעות חוק האוסרות שימוש זה.

  • מושל מדינת קליפורניה פיטר את מועצת רופאי השיניים על שלא הנחתה את רופאי השיניים, על פי החוקה, למסור לפציינט מידע בנוגע לסכנה הטמונה בשימוש בכספית.
  • בית המשפט בקליפורניה דחה את ערעור מועצת רופאי השיניים, ה-  ADA, ואישר הגשת תביעה משפטית מטעם 3 עמותות בנוגע לנזקי רפואת שיניים.
  • במדינת מרילנד התנהל משפט נגד מועצת רופאי השיניים על העלמת מידע לגבי הסיכונים הטמונים בשימוש בכספית.
  • במדינת פלורידה התנהל מאבק משפטי כנגד מועצת רופאי השיניים.
  • במדינת ניו-המפשיר הועברה הצעת חוק האוסרת לחלוטין את השימוש באמלגם בילדים מתחת לגיל 19, ובנשים בגיל הפוריות (עד גיל 45).
  • רופאים מדיציניים רבים בארה"ב מזהירים את הציבור מפני השימוש באמלגם ומפני טיפול להסרת אמלגם אצל רופאי שיניים שלא בקיאים ולא הוסמכו לעסוק ברפואת שיניים ביולוגית.
  • מדענים רבים באוניברסיטאות שונות בארה"ב עוסקים בתיעוד הנזקים והבעיות הנגרמות לציבור ולסביבה כתוצאה מהשימוש בכספית ובמתכות כבדות אחרות בפרקטיקה של רפואת השיניים.
  • ה - FDA אישר את השימוש במכונת ה - Cavitat, מכשיר אבחוני חדיש לאיתור Cavitat בעצמות הלסת העליונה והתחתונה.

 

למידע נוסף:

בדיקת קליפורד לגילוי רגישויות לחומרים דנטאליים ובדיקות לגילוי הצטברות מתכות כבדות.

תקציר מאמר מקצועי על שיטות וחומרים דנטאליים ותסמונת הנוירון הטוקסי.

מחקרים וספרות מדעית בנושא רפואת השיניים הביולוגית והנוירון הטוקסי.

עוד על נזקי האמלגם באתר www.Amalgam.org. 
We care about your thoughts!