.

טבעונות הלכה למעשה

ההשלכות, הטיעונים והתשובות למשוכנעים

"אני מכיר יותר מידי טבעונים שלא אכלו בסדר, נתנו דוגמה רעה, סבלו מאובססיה, האמינו שמה שהם עושים הוא בסדר, נשאו בדגל של הטבעונות מסיבה אתית, מסיבת מוסר - לא לפגוע בבעלי חיים - סיבה מצויינת, אני לא שולל בכלל! אבל לא אכפת להם מהבריאות עצמה. אכפת להם יותר לא לפגוע בבעלי חיים אחרים. 
אבל ברגע שהם חלו, ברגע שהם הפסיקו לייצג את התנועה הטבעונית הבריאה, הם הפכו להיות דוגמה רעה - שבגללה אנשים אחרים לא יהיו טבעונים והסבל לבעלי החיים דווקא יגדל!!
לכן מי שהוא טבעוני הגיוני וחושב, יפסיק לחשוב על הטבעונות כדבר אתי, הוא חייב לחשוב על הבריאות שלו, כי הוא מייצג את התנועה הטבעונית, ובגללו עשרה אנשים ילכו לפליאו, כשהם יראו את הבריאות שלו שנפגעה!"

 

כמה חשוב שנהיה טבעונים בריאים! כמה חשוב שנשמור על אורח חיים בריא - למעננו, למען הסביבה וכמובן למען בעלי החיים. 

✔ הסדנה המיועדת לטבעונים, טבעונים מתחילים וצמחונים שבריאותם חשובה להם. בסדנה נלמד איך ליישם את האלמנטים הבריאותיים של הטבעונות באופן שיחסום את האפשרות לנזקים בריאותיים אצל טבעונים מתחילים ומתקדמים.

✔ בסדנה נתייחס לסוגיות הבריאותיות שבטבעונות - איזה מזונות שטבעונים וצמחונים צורכים על בסיס קבוע עלולים לפגוע בבריאותם? האם סויה בריאה? האם סייטן עדיף על בשר? איך נתמודד עם מחסורים תזונתיים, שנובעים מתזונה קלוקלת? איך נמנע משומן מעופש שמזקין את העור? מה כן כדאי לאכול? 

✔ בסדנה ד"ר תל-אורן יציג כלים פרקטיים לטבעונים ולטבעונים המתחילים, ידון בנושאים בריאותיים של הטבעונות וידבר בעיקר על טבעונות הלכה למעשה.