.

סיכום המסע - אוקטובר 2013

לפני כשבועיים חזר ד"ר תל-אורן ממסע אקולוגי הומניטרי בנפאל עם קבוצת אמריקאים וישראלים, כפי שהוא עושה פעמיים בשנה. תגובות המטיילים (ראה עוד תגובות של מטיילים כאן) היו נלהבות.
בחלק הראשון של המסע היה מסלול אתגרי יחסית עם נופים מרהיבים בהרי ההימלאיה ובכפרים הרריים אותנטיים ללא תשתית תיירותית.

בחלק השני של המסלול ביקרה הקבוצה במרכזים ובסניפים השונים של "אקדמית אוורסט" (Everest Learning Academy), הארגון ההומניטרי שהקים ד"ר תל-אורן בנפאל על מנת לחנך, להזין, ולהגן על ילדי נפאל העניים ביותר מפני הסחר בילדים שנמכרים להודו למטרות עבדות או זנות. כל שנה כ-15,000 ילדים נפאליים נחטפים לגהנום זה ונרקבים במפעלים, בתי עשירים, בשדות, ובבתי הבושת של הודו. כ-100,000 צעירות מנפאל סובלות בבתי הזונות בהודו וכחצי מהן כבר חולות ב-HIV/איידס ללא תקווה לשיקום. המסגרת שיצרה רשת " אקדמיית אוורסט" לא רק מונעת ב-100% טרגדיות נוראיות אלה שאין מקבילות להן בעולם, היא גם מאפשרת לילדים שמעולם לא היו זוכים לחינוך, השכלה, ביגוד הולם ומזון זמין לקבל את מה שאנחנו בעולם המערבי לוקחים כמובן מאליו, גם בקרב העניים המרודים בחברה המודרנית.

לפני מסלול הקבוצה של מרץ 2013 היו ברשת "אקדמיית אוורסט" (הכוללת בתי ספר, בתי ילדים ופעוטונים, בתי יתומים, ומרכזים קהילתיים לחינוך ושיפור המצב הקהילתי) כ-1,500 ילדים, אך במהלך הביקור בנפאל הצטרפו קהילות רבות נוספות לרשת (חלקן בעידוד המושלים המחוזיים, שהכירו בהצלחת הפרוייקטים של הארגון) וכרגע אנחנו מחנכים, מטפלים, ומגֶנים על כ-3,000 ילדים ב-38 פרוייקטים שונים ב-4 מחוזות שונים בנפאל. במקביל, על פי בקשת הקהילות והמושלים המקומיים הרשת של ד"ר תל-אורן תתחיל בחודש הבא להעניק תכניות חינוך לקריאה וכתיבה וחשבון בסיסי (ומיומנויות בסיסיות אחרות) לאמהות האנאלפבתיות של הילדים העניים ביותר והיתומים מאב, כך שתהינה מסוגלות להעניק סביבה תומכת, מחונכת, היגיינית ומגוננת יותר לילדיהן בכפרים הנידחים בנפאל.


בנוסף, המשיכה הקבוצה את המסורת שהתחיל ד"ר תל-אורן במסלול של אוקטובר 2012 כאשר השתתפה בפרוייקט ה-"Touching The Untouchables" (לגעת באנשים שאסור לגעת בהם), שמטרתו לבטל את השכבות החברתיות המקובעות (קסטות - מעמדות מלידה ללא יכולת להתקדם למעמד כלכלי או חברתי אחר), שהן שיירים מהמסורת ההודית והדת ההינדית שהשתקעו בנפאל לפני דורות רבים ועדיין מתמידים באיזורים הכפריים המרוחקים, למרות שממשלת נפאל כבר ביטלה את השכבות החברתיות האלה באופן רשמי לפני כ-50 שנה.


בטקס שהשתתפה בו הקבוצה של ד"ר תל-אורן למטרה זו אכלו ושתו ביחד חברי כל המעמדות באחד מאיזורי הפעילות של "אקדמיית אוורסט", וכן העניקו כל חברי הקבוצה וחברי המעמדות "העליונים" עיסוי קצר ל-"untouchables" (אנשים שאסור לגעת בהם על פי הפילוסופיה הגזענית של קסטות), על מנת למגר את חרפת הגזענות של מעמדות אלה. החיבוק הקבוצתי בסוף אישש את קיומנו האנושי כאנשים שווים ללא הבדל מין, גזע, דת, לאום או מעמד חברתי.
 
 

אנא הצטרפו לחוויה של פעם בחיים באוקטובר 2013, כשד"ר תל-אורן ידריך את הקבוצה הבאה בנפאל האתנית והאותנטית. כל ההכנסות מהטיול תומכות בקהילות ובבתי הספר בהם אנו מבקרים ובפעילויות ההומניטריות של אקדמיית אוורסט.

לחצו כאן לפרטים נוספים.


 
We care about your thoughts!