.

שאלות ותשובות מסדנת מתכות רעילות ורפואת שיניים ביולוגית

שאלה: איך מאתרים מים מינראליים בריאים?

תשובה: אם אתה רוצה להיות מדעי אפשר לשלוח את המים למעבדה והמעבדה תגיד לך בדיוק איזה מתכות רעילות, איזה דברים אחרים יש במים.

שאלה: מי שלא עשה לפני כן?
תשובה: אתה צריך לבדוק. יש אנשים שאומרים שהם עשו, אתה צריך לראות מה יש להם להראות, איזו בדיקה הם עשו? אני ממליץ לאנשים שרוצים לבטוח בעצמם לקחת בקבוק של המים שהם מתכוונים לשתות ולשלוח אותו למעבדה ואז המעבדה נותנת להם את המידע המדויק ואין אדם אמצעי שיכול לסלף את התוצאות.

שאלה: שאלה לגבי טיטניום?
תשובה: טיטניום דיאוקסיד היה נפוץ כחומר להשתלות. היום עברנו לזירקוניה כמו שאמרנו, כי עדיין טיטניום הוא סוג של מתכת.

שאלה: בתוספי המזון, בכדורים, יש על זה טיטניום דיאוקסיד.
תשובה: הטיטניום דיאוקסיד שיש בתוספים כחומר מילוי הוא חומר שעד כמה שראיתי בכל המחקרים הוא לא גורם לנזק, הוא חומר אינרטי, אבל טיטניום שהוא מתכת שנמצאת בתוך הגוף כל הזמן, במיוחד בתוך הפה, זה דבר שאני שמח שלא יהיה לי. אני לא אוהב מתכות בפה באופן כללי.

שאלה: לאחרונה ראיתי סידן בתוספת סטרונציום, זה לא חשוב בעיניך?
תשובה: הסטרונציום הוא לא מתכת רעילה במינונים נמוכים מאוד. להיפך, הוא חלק מהעצם. אנחנו לא יכולים לבנות עצם בלי סטרונציום, ולכן בתוספים שיש בהם סטרונציום זה צריך להיות בתוספים טבעיים כמו Cal-Matrix שהוא תוסף לחיזוק העצם ושיפור הצפיפות של העצם שהוכחה מדעית וקלינית, שם יש באופן טבעי כמות קטנה של סטרונציום כמו שיש שם אלמנטים אחרים שיש בעצם. נכון שמתכות רעילות לפעמים נעשות רעילות כשהן במצב האורגני או במצב האנאורגני או גם תלוי בכמות, כמו הליתיום, הוא חיוני לבריאות ולתפקוד המוח במינון קטן, אבל במינון גדול כמו שמקבלים בתרופות פסיכיאטריות, ליתיום פסיכיאטרי הוא רעיל ביותר וגורם לנזק לטווח ארוך למוח ולרקמות אחרות שסובלות כתוצאה מהרעלת ליתיום. אבל ליתיום בכמות מזערית, שאנחנו היינו מקבלים אותו במים המינרלים הטבעיים שהיינו מדי פעם שותים, לא יותר מדי כמובן, אז היינו מקבלים מספיק ממנו ולכן היום אני ממליץ להרבה אנשים על תוספים שיש בהם כמות מזערית של ליתיום אורגני, תלוי בנסיבות, לכל אחד יש לו את הצרכים שלו. אבל כמות קטנה של נניח קפסולה ליום, או אם יש לו מחסור יותר קשה אולי שתיים ליום למשך שבוע ואז יורדים לאחת ליום ואז אחרי חודש-חודשיים יורדים לשתי קפסולות לשבוע, וזה יכול להספיק.

שאלה: שאלה ראשונה לגבי שיניים. שאלה שנייה לגבי כלור ופלור.

תשובה: שאלה ראשונה - אם משתמשים בטכניקות עכשוויות מודרניות להיפטר מהסתימות עם טראומה מינימלית לשן, אפשר עדיין להציל הרבה-הרבה שיניים ולא לפגוע בהם על-ידי טחינה של מאה אלף סיבובים לשנייה או לדקה שגורמת להרבה רעידות ונזק לעצב. אפשר היום לעשות בשיטות הרבה יותר פשוטות ויעילות להוציא את הסתימות עם הכספית ולא צריך לוותר על השן. יש מקרים שהמבנה של השן כבר מעורער מאוד ואין ברירה אלא לעשות אולי לא דווקא טיפול שורש אבל לפחות כתר, ויש היום גם כתרים שעשויים מזירקוניה, מצוינים. 
לגבי הכלור והפלואור, הגיע הזמן שאנשים בארץ ייקחו יוזמה ויבנו בריכות שמסתמכות על קרינה אולטרא-סגולית, על סינון אמיתי וטוב ונכון. יש לנו מספיק שמש כדי להשתמש באנרגיית השמש לנקות את המים ולשמור על סטריליזציה ולא צריך יותר את הכלור והפלואור, ואין פתרונות. אם את נחשפת אליהם, נכון שיוד יכול טיפה לשפר ולהחליף את ההלוגנים האחרים, כלומר את הכלור והפלואור והברום, אבל זה לא מספיק. אוזון זה אופציה מצוינת לנקות את המים במקום כלור, פלואור, אבל אין פיתרון מניעתי פה. את מרעילה את עצמך כל פעם שאת שוחה במים שיש בהם את ההלוגנים האלה, אין מה לעשות. צריך לעשות התעמלות, אבל בהליכה או שתלכי לים, ושם אין כלור ואין פלואור, יש קצת ביוב אבל זה מדולל היטב... תלכי לבריכה, תלכי לאגם, תלכי לנחל, יש נחל קישון שמעתי, הוא די נקי..  יש גם נחל בקיבוץ ניר דוד, נחל של הסחנה שאפשר לשחות בו יופי. אז יש אפשרויות. 

שאלה:  שאלה על השתלות.
תשובה: אמרנו כבר שהיום עדיף לעשות בזירקוניום. גם השתלות. יש את זה בארץ, רופאי שיניים מתקדמים יש להם השתלות של זירקוניום.  

שאלה: מה עם השתלות של טיטניום?
תשובה: השאלה היא מהו סך כול הנטל שיש לכם בגוף. אם יש לכם רק טיפול שורש אחד, אין שום כספית, יש לכם רק שתל אחד של טיטניום ואתם אוכלים רק אורגני ולא נחשפים ליותר מדי קרינה וכימיקלים ורעלים ואתם אוכלים ע"פ עשרת המזונות ולא אוכלים יותר מדי מזון מהחי, כלומר נניח פעם בחודש, פעם בשבועיים, לא יותר מזה, אז הגוף שלכם יוכל איכשהו לפצות על זה שיש דברים בו שהם לא מאה אחוז. אם אוכלים הרבה מאוד מזונות שעשירים באנטיאוקסידנטים, משפרים את רמת הגלוטטיון בגוף על-ידי נטילה של ויטמין E וגדילן מצוי וויטמין C ואן אצטיל אלציסטאין ולוקחים חומצה אלפא ליפואית כי היא שומרת ותומכת במוח, ומאכילים את המוח במזונות טובים ומפחיתים את רמת הדלקתיות בגוף באופן כללי, בהדרגה הגוף יכול להתחיל להיפטר מהמתכות הרעילות בצורה יותר נוחה וגם אפשר לתת לו תמיכה, כמו שאמרנו עם הפרוטוקולים, שזה יקרה הרבה יותר מהר, ואז לא תהיי מושלמת אבל את לא חייבת להיות מושלמת. רק אם יש לך בעיה קשה פיזיולוגית אז תצטרכי לעבוד יותר קשה.

שאלה: סתימות לבנות עם ביספינול A.
תשובה: יש סתימות לבנות שיש בהן ביספינול A, יש סתימות לבנות שיש בהן פחות. שוב, זה עניין של איזה חומרים בוחר רופא השיניים. רופאי השיניים לא תמיד יודעים בדיוק מה החומרים שבמוצר שהם מקבלים. הם עובדים עם איזו חברה ונוח להמשיך לעבוד איתם. מזמינים את החומרים והם לא תמיד מסתכלים ממש בפירוט לדעת מה יש בפנים, וגם אם הם היו מסתכלים אף אחד לא לימד אותם מה רעיל ומה לא. זה לא באשמתם, אבל רופאי שיניים שלמדו אצלנו ושילמדו אצלנו יידעו מה החומרים הפחות מזיקים והפחות רעילים, כי זאת הכוונה ברפואת השיניים ההוליסטית-ביולוגית. יש סתימות בלי הביספינול A. 

שאלה: תוכל לחזור על האנטיאוקסידנטים?
תשובה: חומצה אלפא ליפואית וגדילן מצוי ואן אצטיל אלציסטאין וגם אנטיאוקסידנטים אחרים. יש גם חומרים שמזינים את התאים התומכים בנוירונים שהם לא פחות חשובים מהנוירונים. הרבה פעמים מוות של נוירונים מתרחש כתוצאה מפגיעה בתאים הגליאליים הם פי עשרה בכמותה מהתאים הנוירונים. על זה מדבר הקולגה שלי, ד"ר ראסל בליילוק, "גילויים על רפואה תזונה". הוא מדבר שם גם על בריאות הפה ומתכות רעילות ודברים כאלה, שאני ממליץ עליו, וגם הספר: "מה שלא ידעת על בריאות הפה עלול לסכן את בריאותך", והם מאוד פוליטיקאים פה, הם היו צריכים להגיד "מה שלא ידעת על בריאות הפה עלול להרוג אותך", עדיף היה ככה אבל הם לא רוצים להפחיד את האוכלוסיה יותר מדי. אבל אלה ספרים שיגידו הרבה דברים שלא היה לי זמן היום לעבור עליהם. אני שמח מאוד שאתם מגלים עניין בנושא החשוב הזה. אני מקווה שעל קצה המזלג הבנתם את החשיבות הקריטית של הנושא לבריאותכם, שאי-אפשר להתכחש או להתעלם מנושא זה. עד עכשיו נטינו לא לחשוב עליו למרות שיכולתי לדבר עוד שעות על ההשפעה, על מחלות כלי דם ולב ועל בעיות בעור ועל אלרגיות, בעיות חיסוניות אחרות, על בעיות בראייה, על אסטיגמטיזם, על בעיות ברשתית, על קטרקט – הרבה דברים שתחשבו שאי-אפשר לטפל בהם בכלל קשורים במתכות רעילות ובהשפעה הישירה שלהם על כל הגוף. לכן אסור לשקוט על שמרינו ולחשוב שמכיוון שאנחנו עושים כל-כך הרבה דברים טובים שמותר למתכות הרעילות להיכנס חופשי דרך דגים, דרך מוצרים מהים, דרך כספית, סתימות וחומרים אחרים. כמובן גם לא חומרי דאודורנטים וכדומה שיש בהם אלומיניום. אני אשמח לענות לשאלות גם אישית, לעוד כמה דקות, אבל עוד מעט האולם פה כבר ירצה לצאת והשבת מתישהו תיכנס למרות שזה היום השישי הכי ארוך בשנה, ולכן אני רוצה לסיים בברכת חזקו ואמצו. אל תפחדו, תעשו מה שצריך לעשות, תתנו לידע לחלחל פנימה, תשנו את אורח החיים אבל גם תעשו את הדברים הקריטיים שדיברנו עליהם היום ככל האפשר, כי שם תהיה הבריאות האמיתית, כי שם תצליחו להיפטר מבעיות הרבה יותר קריטיות, הרבה יותר כרוניות שעד עכשיו האמנתם שאי-אפשר להיפטר מהן. תהיו בריאים, כל טוב, נתראה בנובמבר. 


 
We care about your thoughts!