.

שאלות ותשובות על בדיקות המעבדה הפונקציונאליות

מבחר שאלות ותשובות בנוגע למעבדה ולבדיקות המעבדה הפונקציונאליות השונות.

 

לביצוע בדיקות יש לפנות ישירות למעבדה:

ראשל"צ, רחוב הנחשול 30, נווה ים

 טלפון: 03-9611124

 

רחובות, רחוב מנוחה ונחלה 18

טלפון: 08-9450850

 

רמת-אביב, רחוב כפר יונה 13,

טלפון: 03-6411016

 

אני סובלת מדיכאון וחרדה ומעוניינת לערוך בדיקות. 
אודה באם תצרפו פרטים על אפשרויות הבדיקה.


 


 


תשובה:
תוכלי להתחיל בבדיקת חומצה אורגנית (OAT) ובדיקת מתכות עם פרובוקציה כפולה (שתיהן בדיקות שתן). עם זאת, כדי למצוא את הגורמים לבעיות שלך יש צורך לקבוע פגישה ראשונית כדי לאסוף נתונים מפורטים על ההיסטוריה הרפואית, המעבדתית והסימפטומטית שלך, כדי להחליט על בדיקות מעבדה נוספות חשובות וכדי למנוע חזרה נשנית למעבדה.

לכל סימפטום יכולים להיות הרבה גורמים ולכן הבדיקות צריכות להיות מבוססות על היסטוריה מלאה ומפורטת. שתאפשר לד"ר תל-אורן לשער מה עשויים להיות הגורמים. לדוגמה, אם יש בעיות במערכת העיכול גם הן משפיעות מאוד על תפקוד המוח ואז יהיה מומלץ לעשות את פנל הצואה FDH.

 

 


 

 

לאחר שדיברנו בטלפון נכנסתי לאתר  www.functional-medicine.org אך אני עדיין לא בטוחה איזה בדיקות כדאי לי לעשות.  כמו כן לא ראיתי את מחירי הבדיקות.  אמרתי לך בטלפון שאין לי בעיות רפואיות; אורח חיי הבריא הוא טוב "על הנייר" - אך זוהי אמירה השוואתית, טוב בהשוואה למה - לציבור הרחב? אני חוששת שאלה לא סטנדרטים כל כך טובים.  אני מאמינה שיש מקום לשיפור אבל מעוניינת לדעת יותר על המצב כדי ללכת בדרך הטובה ביותר.  אני חושבת שלגבי אנשים רבים, כמו גם אני, יש שינויים בגוף ככל שאנו מתבגרים אבל זו לא סיבה לקבל שינויים אלה.  אז איזה בדיקות אתה מציע לי לעשות ומה המחירים שלהן?


תשובתו של ד"ר תל-אורן: 
המחירים של בדיקות המעבדה נמצאים בדפי ההסברים של המעבדה. במקרה שאת לא מוצאת אנא התקשרי למעבדה כדי לברר זאת. אני לא מתעסק בכך ולא מרוויח מכך.

בדיקות סריקת הבריאות הטובות ביותר הן -OAT  בדיקת חומצה אורגנית (בשתן), ופנל הצואה (פנל FDH).  בדיקת סריקה טובה נוספת היא בדיקת מתכות כבדות בשתן (בדיקת שתן כפולה עם פרובוקציה).  להשפעות גנטיות על הבריאות (במיוחד לגבי יכולתך להתמודד עם רעלים סביבתיים והורמונים) אני ממליץ על הבדיקה הדטוקסיגנומית (דם) עם MTHFRX2  ו- Apo-E  כ- add-ons. זוהי הבדיקה היקרה ביותר, לאלה שדואגים יותר לבריאות מאשר לכסף. זוהי בדיקה שנעשית פעם אחת בלבד מכיוון שהגנים אינם משתנים.  בנוסף אני ממליץ על בדיקת הומוציסטאין, בדיקת CRP-Cardiac (לבעלי נטיות דלקתיות), ויטמין D ו- B12 כקו התחלה.  אני אצטרך הרבה יותר אינפורמציה ממך בזמן פגישה כדי להחליט איזה בדיקות אחרות הן מתאימות.

 

 


 

הבנתי כי בדיקת AMAS נותנת אינדיקציה לסרטן בגוף בשלבים מאוד מוקדמים בהם הבדיקות הרגילות (הדמיה וכו') אינן יכולות לגלות את הסרטן. האם הבדיקה נותנת אינדיקציה באיזה סוג סרטן מדובר?  אם לא מה התועלת בבדיקה אם ממילא לא ניתן לגלות היכן הסרטן ולכן גם לא ניתן לפעול בשלב זה נגד התפשטותו

 

תשובתו של ד"ר תל-אורן:  
הבדיקה נותנת תשובה אם נמצא סרטן בגוף ולא את סוגו או מיקומו. לאחר קבלת תשובה חיובית ניתן לפעול בעזרת בדיקות מעבדה אחרות שעל פיהן ניתן לשנות תזונה, לקחת תוספים ולשנות אורח חיים לפי הרפואה הפונקציונאלית, בצורה זו ניתן לעצור את הסרטן ואף להשיבו אחורה כך שבבדיקת AMAS הבאה התוצאה תהיה שלילית.  
שימי לב שבאתר יש שני מאמרים אודות הבדיקה. 
We care about your thoughts!